top of page

FOTOGRAFOVÁNÍ PSŮ

Jsem fotograf zvířat, hlavně tedy psů. Jsem pejskař, doma máme tři psy se

kterými intenzivně trénujeme služební a sportovní kynologii. Focení a kynologie

je mým koníčkem.Fotím také svatby, potrtéty, produktové focení i školní focení.

Focení psů probíhá takto. Dohodneme se na termínu, přesném čase a místě. Vše v závislosti na mých i Vašich možnostech a hlavně počasí a světle. Nejraději fotím při západu slunce, kdy dle mého názoru vznikají nejhezčí a nejzajímavější obrázky. Během samotného focení pak kombinujeme mé nápady s vašimi konkrétními představami. Délka focení je cca 1-1,5hod. Možnost focení i v ateliéru, který se nachází ve Frýdku-Místku v budově veterinární centrum

Vetmanie. Vše s vámi budu diskutovat a fotografie vám postupně i ukazovat, abyste měli zevrubnou představu o výsledku a případně mohli do focení zasáhnout nebo přidat připomínky z vaší strany.

Při focení využívám přirozené světlo, odrazovou desku, nebo blesk. Focení tedy probíhá někde venku, v lese, v parku, na louce. Celé setkání se vždy podřizuje psu, kterého nikdy nenutím do žádných jemu nepohodlných nebo nepříjemných póz. Fotografie jsou aranžované, ale vždy v mezích dobrovolnosti (poslušnosti) psa. Věřím, že pro obě strany se jedná o příjemně strávený čas. 

Post-process, neboli úprava fotografií, zabere nějaký čas. Vždy se ale snažím dodat fotky zákazníkům v co nejkratší době (1-2 týdny). Zaslání výsledné galerie pak probíhá přes email, kdy jsou Vám doručeny upravené, vyretušované, vždy jen to nejlepší co jsme během setkání nafotili. 

bottom of page